Yasal yönetmenlik ilgili maddesi 18 kasım 2021 Asansör bakım ve işletme yönetmenliğinde değişikmiş yönetmenliğinin 10. Maddesine binaen A. Tipi muayene kuruluşları tarafından Asansörlere yılda 1 kez fenni muayene yapılması gerekmektedir.

Asansörlerde Kırmızı Etiket Hangi Anlama Gelir?

Can ve mal güvenliğiniz için yüksek risk tespit edilen ve kısa zamanda giderilmesi istenen asansörlere yapıştırılan etiket türüdür. 1 ay – 30 gün içinde uygunsuzluğu giderilmelidir. 30 gün sonra tekrar kontrol edilir. Eğer sorun giderilmez ise, asansörün kullanım dışına çekilmesi için binanın bağlı bulunduğu belediyeye bildirilir. Belediye yetkilileri asansörü mühürleyerek, kullanıma kapatma işlemi uygular. Takip ve kontrol süreci, uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılmalıdır.

Asansörlerde Sarı Etiket Hangi Anlama Gelir?

Asansör denetimleri sonucunda can ve mal güvenliği için sorun teşkil eden asansörlere yapıştırılan bir etiket türüdür. Sarı renkli etiket yapıştırılan asansör, ilgili bina yönetimine bildirilir ve 60 gün içinde belirtilen sorunların giderilmesi istenir. Kusurlarının giderilmemesi halinde tutanak tutulur.

Asansörlerde Mavi Etiket Hangi Anlama Gelir?

Uzman kontrol tarafından yapılan test neticesinde, can ve mal güvenliği için hafif kusur oluşturacak asansörlere yapıştırılan etikettir. Belirtilen aksaklıkların on iki ay içinde giderilmesi gerekmektedir.

Asansörlerde Yeşil Etiket Hangi Anlama Gelir?

Uzman mühendisler tarafından yapılan test ve denetimler neticesinde, can ve mal güvenliğiniz için hiçbir risk taşımayan ve uygun olan asansörlere yapıştırılan bir etiket türüdür.

Uzman Ekip

Alanında uzman ekibimizle hizmet sunuyoruz.

Yenilikçi Çözümler

Gelişen teknolojileri sürekli takip ediyor ve çözüm üretiyoruz.

Müşteri Memnuniyeti

Müşteri memnuniyetinde hep daha iyisi için kendimizi geliştiriyoruz.